Data publikacji w serwisie: 25 września 2022 r.

Staż mgr. Igora Gontarza w Heidelbergu

Od maja do sierpnia 2022 mgr Igor Gontarz przebywał w Instytucie Niemieckiego i Europejskiego Prawa Administracyjnego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Heidelbergu. Korzystając z gościnności najstarszej i jednej z czołowych uczelni w Niemczech, Pan Igor pracował nad tezami swojej rozprawy doktorskiej, w wolnych chwilach odwiedzając pobliskie miasteczka oraz podziwiając uroki z siodełka roweru.
„Jestem pod dużym wrażeniem dyscypliny w Instytucie oraz zaangażowania, jakie wykazują niemieccy studenci, zatrudniając się do pracy naukowej jeszcze w trakcie studiów. W Heidelbergu naukowcem jest się na 100% albo w ogóle, a zainteresowanych dyskusją na temat pomysłów spotyka się codziennie. Poruszając się przy tym w obszernych zasobach biblioteki uniwersyteckiej oraz współpracującego z Wydziałem Prawa Instytutu Prawa Publicznego Porównawczego Maxa Plancka uzyskuje się doskonałe warunki do prowadzenia badań prawnych wykraczających poza perspektywę jednego państwa.”