Data publikacji w serwisie: 15 listopada 2022 r.

Wizyta studyjna w University of Cagliari

W dniach 22-29 października dr Agnieszka Ruta i mgr Aneta Majchrzak z Biura Głównego Szkoły Doktorskiej UAM odbyły wizytę studyjną w University of Cagliari na Sardynii w ramach zadania 16 projektu AMU International Compass finansowanego przez NAWA Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej. Celem wizyty była wymiana doświadczeń na temat programów kształcenia oraz organizacji szkół doktorskich. Nawiązano kontakt z biurem szkoły doktorskiej na Uniwersytecie w Cagliari. W trakcie wizyty zapoznano się z organizacją toku studiów w szkołach doktorskich na w/w uniwersytecie. Skupiono się na możliwościach współpracy pomiędzy uniwersytetami. Doktoranci uniwersytetu w Cagliari w trakcie 3-letniego toku studiów muszą zaliczyć co najmniej 6-miesięczne zajęcia/wizyty/laboratoria na zagranicznych uczelniach. Stwarza to możliwość nawiązania licznych kontaktów i wymiany doświadczeń. Podjęto rozmowy dotyczące wspólnych działań na poziomie wymiany doktorantów obu uczelni, studentów studiów magisterskich oraz pracowników naukowych i administracyjnych.